EKİBİMİZ || ERDEVİR HUKUK VE DANIŞMANLIK

EkibimizAVUKAT

SELÇUK ERDEVİR

Tekirdağ Barosu Sicil No: 1098

İlk öğrenimini Kadirli/OSMANİYE’de tamamladıktan sonra liselere giriş sınavı olan OKS sınavında Türkiye 80.’si olarak yerleştiği Adana Özgören Fen Lisesi’nden mezun olmuştur. Lise eğitimi sırasında TÜBİTAK Ulusal Kimya Olimpiyatı sınavlarında Akdeniz Bölge 1.’si olarak ilk aşamayı geçmiş ve TÜBİTAK tarafından Olimpiyat Kampına davet edilmiştir. 2011 yılında üniversiteye giriş sınavı olan YGS sınavında Türkiye 2.’si olarak Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne yerleşmiştir. Üniversite eğitimi süresince T.C. Başbakanlık Üstün Başarı Bursu ve Mehmet Zorlu Vakfı Üstün Başarı Bursu almaya hak kazanmıştır. 2013 yılında Kasım ila Aralık aylarında Belçika’nın Brüksel kentinde bulunan Avrupa Parlamentosu’nda kısa dönem staj yapmıştır. 2016 yılında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ndeki eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

 

2016 yılında stajını yapmak üzere İstanbul Barosu'na kayıt olmuştur. 2017 yılında Tekirdağ Barosu nezdinde başladığı Avukatlık mesleğine, 2019 yılında açtığı kendisine ait Avukatlık Bürosu'nda devam etmektedir.

 

Uzlaştırma müessesinin hukukumuza adapte edilmesiyle bu konuda da eğitimini başarıyla tamamlayarak profesyonel Uzlaştırmacı olmuştur. İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

AVUKAT

FIRAT UYSALCAN

Tekirdağ Barosu Sicil No: 838

İlk öğrenimini Çorlu'da tamamladıktan sonra Çorlu Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur. 2005-2009 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ndeki eğitimini tamamlayarak yüksek eğitimi için Avusturya’nın Viyana kentinde bulunmuştur. 2010-2012 yılları arasında Viyana Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki Diplomstudium eğitiminde Ticaret Hukuku ağırlıklı çalışmıştır. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.
2012 yılında stajını yapmak üzere Tekirdağ Barosu'na kayıt olmuştur. 2014 yılında kendi bürosunda başladığı Avukatlık mesleğine, 2017 yılında kendisi gibi avukat olan eşi ile birlikte kurdukları HOŞGÖRÜR&UYSALCAN Avukatlık Bürosu'nda devam etmektedir.
Uzlaştırma müessesinin hukukumuza adapte edilmesiyle bu konuda da eğitimini başarıyla tamamlayarak profesyonel Uzlaştırmacı olmuştur.
Bu süre zarfında Tekirdağ Barosu Genç Avukatlar Meclisi’nin kuruluş çalışmalarında görev almış, iki dönem boyunca Tekirdağ Barosu Genç Avukatlar Meclisi Başkanlığı görevinde bulunmuş, bu kapsamda mesleki sorunların çözümü amacıyla Amasya, Çanakkale ve Mardin'de gerçekleştirilen Genç Avukatlar Kurultaylarına katılım göstermiştir.
2014 yılında Avrupa Konseyi tarafından düzenlenen "Türk Ceza Adalet Sistemine İlişkin Durum Değerlendirmesi" konulu uluslararası konferansa Tekirdağ Barosunu temsilen katılmıştır.
2015-2018 yılları arasında Ergene Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyeti’nde Baro Temsilcisi olarak görev yapmıştır.
2017-2019 yılları arasında Avrupa Konseyi, Anayasa Mahkemesi ve TBB ortaklığında ‘Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvurunun Güçlendirilmesi’ projesi kapsamında eğitici olarak seçilerek Ankara, Van, Malatya, İzmir, Mardin ve Diyarbakır Barolarında eğitimler gerçekleştirmiş, yine aynı proje kapsamında 2018 yılı Haziran ayında Strazburg’da yapılan eğitime davet edilerek Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde bulunmuştur.
2019 yılında Avrupa Konseyi’nin ‘Ulusal Danışman’ unvanı alarak ‘Baroların ve Avukatların Avrupa İnsan Hakları Standartları konusunda kapasitelerinin güçlendirilmesi’ ortak projesinde görev yapmaktadır.
Halen Tekirdağ Barosu İnsan Hakları Komisyonu ile Kültür, Sanat, Bülten Komisyonu'nda aktif olarak görev almaktadır.

AVUKAT

DİLHAN HOŞGÖRÜR UYSALCAN

Tekirdağ Barosu Sicil No: 1039

İlk ve orta öğrenimini Çorlu'da tamamladıktan sonra Tekirdağ Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur. 2015 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ndeki eğitimini tamamlayarak stajını yapmak üzere Tekirdağ Barosu'na kayıt olmuştur. İyi derecede İngilizce bilmektedir.
2016 yılında kendisine ait avukatlık bürosunu açarak bir yıl boyunca çalışmasının ardından, kendisi gibi avukat olan eşi ile birlikte HOŞGÖRÜR&UYSALCAN Avukatlık Bürosu'nu kurmuştur.
Uzlaştırma müessesinin hukukumuza adapte edilmesiyle bu konuda da eğitimini başarıyla tamamlayarak profesyonel Uzlaştırmacı olmuştur.
Bu süre zarfında Tekirdağ Barosu Genç Avukatlar Meclisinin kuruluş çalışmalarında görev almış, iki dönem boyunca Tekirdağ Barosu Genç Avukatlar Meclisi Yürütme Kurulu üyeliği görevinde bulunmuş, bu kapsamda mesleki sorunların çözümü amacıyla Çanakkale ve Mardin'de gerçekleştirilen Genç Avukatlar Kurultaylarına katılım göstermiştir.
Halen Tekirdağ Barosu Kadın Hakları Komisyonu ile Kültür, Sanat, Bülten Komisyonu'nda aktif olarak görev almaktadır.